Cześć! Dzisiaj chciałam zrobić odcinek bonusowy, czyli dotyczący ciastoliny, ze składników które są w każdym domu ( slima który mi nie wyszedł 😉). Chciałam zrobić glutka, z opisu internetowego, ale dodałam (chyba) za dużo mąki i wyszła mi ciastolina.😆😆
No więc do ciastoliny będziemy potrzebowali:
PS.: Jak wasza ciastolina zacznie się kruszyć, musicie dodać więcej płynu i dojdzie do siebie. I pamiętajcie, wasza ciastolina MUSI być szczelnie zamknięta 😃.
Pa pa.
No więc do ciastoliny będziemy potrzebowali:
- Mąki ziemniaczanej,
- Płynu do zmywania ( ja użyłam ,,ludwika" czerwonego)
- Miseczki / pojemniczka,
- Jeszcze 1 pojemniczka 😐😊
- Czegoś do mieszania ( np. łyżka, ale bardziej polecam taki drewniany patyczek)
- ...i ok. 8-10 minut
- Najpierw do miseczki wsypujemy około 4 łyżki mąki ziemniaczanej.
- Teraz dodamy około 2 łyżki płynu do zmywania.
- Całość mieszamy tym patyczkiem, a jak nie mamy łyżką.
- Potem bierzemy do rąk i ugniatamy.
PS.: Jak wasza ciastolina zacznie się kruszyć, musicie dodać więcej płynu i dojdzie do siebie. I pamiętajcie, wasza ciastolina MUSI być szczelnie zamknięta 😃.
Pa pa.









Komentarze
Prześlij komentarz