Odcinek bonusowy - Ciastolina

 Cześć! Dzisiaj chciałam zrobić odcinek bonusowy, czyli dotyczący ciastoliny, ze składników które są w każdym domu ( slima który mi nie wyszedł 😉). Chciałam zrobić glutka, z opisu internetowego, ale dodałam (chyba) za dużo mąki i wyszła mi ciastolina.😆😆
 No więc do ciastoliny będziemy potrzebowali:
  • Mąki ziemniaczanej,
  • Płynu do zmywania ( ja użyłam ,,ludwika" czerwonego)
  • Miseczki / pojemniczka,
  • Jeszcze 1 pojemniczka 😐😊
  • Czegoś do mieszania ( np. łyżka, ale bardziej polecam taki drewniany patyczek)
  • ...i ok. 8-10 minut
       A jak zrobić? : 
  1. Najpierw do miseczki wsypujemy około 4 łyżki mąki ziemniaczanej.
  2. Teraz dodamy około 2 łyżki płynu do zmywania.
  3. Całość mieszamy tym patyczkiem, a  jak nie mamy łyżką.
  4. Potem bierzemy do rąk i ugniatamy.
      Moja ciastolina była nieznośna! Przyklejała się do rąk i wszystkiego wokół. Dodałam do niej DUŻO mąki ziemniaczanej. Trzeba to zrobić na wyczucie. Po pewnym czasie ugniatania zrobiła się fajna. Poniżej ,,pochwalę" się moją ciastoliną :). Mnie się podoba ;).

   PS.: Jak wasza ciastolina zacznie się kruszyć, musicie dodać więcej płynu i dojdzie do siebie. I pamiętajcie, wasza ciastolina MUSI być szczelnie zamknięta 😃.








                                                                                                                                             Pa pa. 

Komentarze