Dzisiaj proponuję zrobić...żurawia z papieru 😊 Jest kilka sposobów na jego wykonanie ale ja proponuję sprawdzony sposób. Jest łatwy w wykonaniu i zajmuje niewiele czasu😇.
Co będziemy potrzebować:
Jak zrobić? krok po kroku:
1.Jeśli mamy prostokątną kartkę to zaginamy ją jak pokazałam na zdjęci poniżej i odcinamy pasek poza kwadratem. Ale jeśli mamy kwadratową kartkę omijamy krok 1 . 🙂🙂🙂
2.Zaginamy 2 przekątną naszego kwadratu.
3.Następnie zaginamy boki (zdjęcie 1 ) do środka, odginamy i składamy trójkąt (zdjęcie 2)
4. A teraz ,,wprasowujemy " boki trójkąta to środka. musimy jak na zdjęciu włożyć rękę do środka ( po obu stronach) i zagiąć. Efekt powinien być jak na 2 zdjęciu.
5. Teraz robimy ,,latawiec", czyli POJEDYNCZO zaginamy boki do kreski, powstałej od zagięcia. Potem górę latawca lub jak inni wolą - loda zaginamy w obie strony w dół. Następnie odginamy do pozycji naszego ukochanego trójkąta.🙂😊😃😉
6. Teraz robimy łódkę.musimy podnieść do góry dół - tam gdzie jest otwarte i zrobić taką łódź.
7. ,,Odchudzamy" nogi naszej łódki.zaginając robi do środka.
8. Musimy teraz je wygiąć by powstał żuraw.
Gratulacje! Właśnie razem zrobiłyśmy żurawia :) Mam nadzieję że się podobała wspólna praca. Mnie tak😇 Mam nadzieję że spotkamy się w następnym odcinku Papierowych cud. Do zobaczenia :)
( A w następnym odcinku... jak zrobić pudełko origami 😀 )
Co będziemy potrzebować:
- kartkę ( rozmiar zależy od tego, jakiego dużego chcesz żurawia)
- nożyczki
Jak zrobić? krok po kroku:
1.Jeśli mamy prostokątną kartkę to zaginamy ją jak pokazałam na zdjęci poniżej i odcinamy pasek poza kwadratem. Ale jeśli mamy kwadratową kartkę omijamy krok 1 . 🙂🙂🙂
2.Zaginamy 2 przekątną naszego kwadratu.
3.Następnie zaginamy boki (zdjęcie 1 ) do środka, odginamy i składamy trójkąt (zdjęcie 2)
4. A teraz ,,wprasowujemy " boki trójkąta to środka. musimy jak na zdjęciu włożyć rękę do środka ( po obu stronach) i zagiąć. Efekt powinien być jak na 2 zdjęciu.
5. Teraz robimy ,,latawiec", czyli POJEDYNCZO zaginamy boki do kreski, powstałej od zagięcia. Potem górę latawca lub jak inni wolą - loda zaginamy w obie strony w dół. Następnie odginamy do pozycji naszego ukochanego trójkąta.🙂😊😃😉
6. Teraz robimy łódkę.musimy podnieść do góry dół - tam gdzie jest otwarte i zrobić taką łódź.
7. ,,Odchudzamy" nogi naszej łódki.zaginając robi do środka.
8. Musimy teraz je wygiąć by powstał żuraw.
Gratulacje! Właśnie razem zrobiłyśmy żurawia :) Mam nadzieję że się podobała wspólna praca. Mnie tak😇 Mam nadzieję że spotkamy się w następnym odcinku Papierowych cud. Do zobaczenia :)
( A w następnym odcinku... jak zrobić pudełko origami 😀 )

















Komentarze
Prześlij komentarz